Neděle, 4 června, 2023
spot_img
DomůMagazínVW ukončí příští rok výrobu Škody Octavia

VW ukončí příští rok výrobu Škody Octavia

Bratislavský závod automobilky Volkswagen (VW) ukončí příští rok výrobu Škody Octavia.
Důvodem je zahájení výroby nové modelové řady rodinných automobilů Up!. Pro agenturu SITA to potvrdil mluvčí automobilky Vladimír Machalík. „Výroba Škody Octavie v bratislavském závodě bude ukončena v průběhu roku 2010. Nahradí ji výroba trojice vozů řady New Small Family,“ uvedl.

Volkswagen Slovakia oficiálně představila novou modelovou řadu rodinných automobilů začátkem června. Investice vytvoří v bratislavském závodě automobilky asi 1500 nových pracovních míst. První tří a pětidveřová vozidla, která se budou vyrábět pod značkami Volkswagen, Škoda a Seat, opustí automobilku již v roce 2011. Plná výrobní kapacita je plánována v následujícím roce. Celkově by produkce VW Slovakia měla stoupnout na 400 tis. aut ročně. Slovenská vláda už v prosinci loňského roku schválila na tento investiční projekt pobídky ve formě daňových úlev ve výši více než 14 milionů. eur.

Koncern Volkswagen působí na Slovensku prostřednictvím své dceřiné společnosti Volkswagen Slovakia, která je výrobně-montážním podnikem. V Bratislavě vyrábí v současnosti VW Touareg, Audi Q7, část vozů Porsche Cayenne a Škodu Octavia, v Martině má závod na výrobu převodovek a komponentů do převodovek a v Košicích se připravují auta na export do Ruska. Společnost dosáhla v roce 2008 tržby 5,178 miliard. eur. V uplynulém roce se v závodě v Bratislavě vyrobilo 188 tis. vozidel.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek