Neděle, 4 června, 2023
spot_img
DomůMagazínFord pravděpodobně dokončí prodej Volva v závěru letošního roku

Ford pravděpodobně dokončí prodej Volva v závěru letošního roku

Americká automobilka Ford pravděpodobně dokončí prodej své švédské značky Volvo v závěru letošního roku. Uvedl to dnes státní tajemník švédského ministerstva průmyslu Jöran Hägglund.
Odmítl však prozradit jména uchazečů o koupi švédského výrobce vozidel. Potvrdil jen, že vláda ve Stockholmu je v kontaktu s Fordem a připomněl, že tento americký koncern s prodejem své švédské značky nemusí tak spěchat jako krachující General Motoros, který je vlastníkem další švédské automobilky Saab.

Ford se totiž jako jediný z trojice největších producentů aut v USA vyhnul bankrotu a nemusel žádat vládu o pomoc. Ale i tuto automobilku tvrdě zasáhla globální krize a zejména propad poptávky po drahých produktech dlouhodobé spotřeby, jakými jsou auta, proto se v rámci restrukturalizace zbavuje svých zahraničních značek. Spekuluje se, že majoritní podíl ve Volvě chce koupit čínská společnost Geely Automobile Holdings spolu s nejmenovaným švédským investorům. Napsal to švédský deník Dagens Indistri bez uvedení zdroje. Kromě Geely se prý o koupi Volva zajímají také další čínské firmy Chery a Chang’an.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek