Neděle, 4 června, 2023
spot_img
DomůBydleníNěkterým automobilkám v USA již dojíždějí úsporná auta

Některým automobilkám v USA již dojíždějí úsporná auta

Šrotovné v USA, kterým vláda láká Američany, aby vyměnili svá stará auta s velkou spotřebou za ekologičtější vozidla, již téměř vyprázdnilo sklady s úspornými modely. Informovala o tom americká média.
Prezident Barack Obama přitom jen v pátek (7. srpna) podepsal zákon o prodloužení šrotovného, ​​na které vláda vyčlenila další 2 miliardy USD (1,39 miliardy eur). Program by měl platit do prvního pondělí v září.

V rámci šrotovného mají Američané, kteří chtějí vyměnit staré auto za nové a ekologičtější, nárok na příspěvek od vlády ve výši od 3500 do 4500 USD. Program vstoupil v platnost 24. července a do konce tohoto měsíce si už lidé v USA takto koupili 22.782 aut. Automobilce Ford podle Detroit Free Press již ve skladech dojíždějí modely Fords Focus a Escape. Chrysleru, který zkrachoval a většinu jeho akcií koupil italský koncern Fiat, utrácejí poslední zásoby Dodge Caliber, Dodge Avenger, Jeep Compass a Jeep Patriot. Ale General Motors (GM) a zejména japonští výrobci aut Honda, Toyota a Nissan stále stíhají pokrývat poptávku po svých úsporných vozidlech.

Cílem šrotovného bylo oživit trh s auty v USA, který se v důsledku hospodářské krize prudce propadl. Vláda doufá, že se jí tímto způsobem podaří odstranit ze silnic přibližně 250.000 starých osobních a nákladních aut.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek